На Тернопільщині священники УГКЦ разом з школярами і молоддю саджали червоні дуби (фото)

На Тернопільщині священники УГКЦ разом з школярами і молоддю саджали червоні дуби (фото)

Екологічну акцію під назвою «Посади дерево миру» минулих вихідних організували у міському парку Зборова, а також селах Кальне, Розгадів, Грабківці, Млинівці та Славна Зборівської громади. Провели її священики Зборівського деканату Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.

Отець-декан Віталій Вовк, отець Андрій Мушинський, отець Іван Гавдяк та отець Володимир Беркита разом з дітьми та молоддю саджали червоні дуби, говорили про важливість цієї справи, любов до природи і потребу її оберігати та дбати про неї.

Екологічну акцію у селах Розгадів та Кальне організував парох місцевих храмів отець Іван Гавдяк.

  • Дерева ми саджали біля церков, аби вони росли і прикрашали святині у наших селах, – розповідає отець Іван. – Допомагали мені діти, які готуються до урочистого Святого Причастя і Першої сповіді. Вони були дуже захоплені цим процесом. Допомагали і копати ямку, і лити воду, і закріплювати саджанці.  Для багатьох це було перше посаджене дерево в їхньому житті. Також під час цієї акції я говорив з дітьми на духовні теми, пояснював важливість віри і молитви в їхньому житті. Адже з маленького пагінця, якщо його доглядати і поливати, виросте красиве міцне дерево. Так і в маленьких дітей, якщо їхнє серце будуть наповнювати чисті помисли, віра та добрі справи А коли ще  підживлюватимуть його Святим Причастям і Сповіддю, то обов’язково виростуть добрими християнами.

За словами отця Івана, тепер діти приходять до храму і поливають свої дерева, турбуються, щоб вони прийнялися, адже відчувають за них відповідальність.  Він переконаний, для цих хлопчиків та дівчаток це дійсно була важлива подія, яку вони запам’ятають надовго.

До слова, Всеукраїнську безстрокову екологічну акцію  «Посади дерево миру» започаткували  в  Україні  5 листопада 2016 року за ініціативи Української греко-католицької церкви та підтримки Міністерства екології та природних ресурсів. ЇЇ метою є привернення уваги до катастрофічних наслідків війни на Сході країни, єднання в молитві за мир, плекання екологічної свідомості та патріотизму, прагнення берегти життя, рідну країну і даровану Богом природу. Долучитися до цієї акції може кожен. Потрібно висадити своє «дерево миру», плодове чи декоративне, а також молитися за мир і збереження природи.

Юля ТОМЧИШИН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares