На Тернопільщині з початку виборчого процесу зареєстрували 275  порушень

На Тернопільщині з початку виборчого процесу зареєстрували 275  порушень

У період із 5 вересня по 26 жовтня 2020 року до ГУНП в Тернопільській області загалом надійшло 275 заяв та повідомлень про порушення виборчого законодавства. 

Усього поліцейські задокументували 63 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з порушенням виборчого законодавства, зокрема найбільше згідно статті 212-14 (порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях) та статті 212-13 (виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск).

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо 14 кримінальних проваджень, зокрема , 2 – за статтею 160 ККУ (Підкуп), 3 – за статтею 157 ККУ (Перешкоджання здійсненню виборчого права); 2 – за статтею 158-1 ККУ (Надання неправдивих відомостей до Державного реєстру виборців).

У день виборів, 25 жовтня, до Ситуаційного центру надійшло 107 повідомлень. Громадяни повідомляли про незаконну та приховану агітацію, опитування, пошкодження бюлетенів, відсутність осіб у списку виборців, порушення карантинних норм під час голосування, тощо.

Працівники поліції склали 8 адміністративних протоколів за статтями 212-10 (3), 212-23 (4) та 178 (1) КУпАП. Розпочато три кримінальних провадження згідно  частини  першої статті 158-1 та частини 2 статті 158-1 (незаконне використання виборчого бюлетеня) а також за частиною 2 статті 345 ККУ, щодо заподіяння тілесних ушкоджень працівнику поліції.

Поліція продовжує працювати в посиленому режимі до завершення виборчого процесу. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares