“Пішла Велика Артистка у засвіти»: на 84 році життя не стало акторки Тернопільського драмтеатру, заслуженої артистки України Марії Гонти

“Пішла Велика Артистка у засвіти»: на 84 році життя не стало акторки Тернопільського драмтеатру, заслуженої артистки України Марії Гонти


Акторка померла 18 жовтня. Марія Гонта, на жаль, не змогла впоратись з коронавірусом.
«Ця талановита, працьовита актриса з хорошими зовнішніми і голосовими даними полонила серця глядачів і багато років не переставала дивувати їх широкою палітрою створених нею образів», – пише Тернопільський академічний драматичний театр ім. Т. Шевченка на своїй сторінці у фейсбуці.

Марія Гонта народилася 17 грудня 1937 року в селі Новомалин на Рівненщині. Від 1962 року працювала ​в Тернопільському драмтеатрі ім. Т. Шевченка. Режисери залюбки використовували її щедрий талант, доручали головні ролі, ставили на неї вистави. Вимоглива до себе, Марія Гонта сповна розкрилася як актриса, чиї роботи стали окрасою Тернопільської сцени, і довела, що їй під силу будь-який жанр – від оперети до трагедії.
За своє життя вона зіграла понад сотню ролей, серед яких Ганна («Маруся Богуславка» Михайла Старицького), Маруся Чурай («Дівчина з легенди» Любові Забашти), Рахіра («Земля» Василя Василька за Ольгою Кобилянською), Наталка («Наталка Полтавка» Миколи Лисенка) та багато інших. Артистка – лауреатка премії Марії Заньковецької. Також вона мала довічну президентську стипендію.
Друзі та прихильники таланту Марії Гонти, журналісти, які брали в неї інтерв’ю, діляться теплими спогадами про артистку у соцмережах.


«Лагідна й усміхнена, привітна, по-материнськи добра, щира у розмові й талановита, віддана сцені та театрові. Такою я знав, такою й пам’ятатиму Марію Євгенівну Гонту. Страшна звістка, що пішла Велика Артистка у засвіти, за межу життя, сильно вразила…
Марія Гонта мовила: «Я настільки люблю театр, що й не знаю, як колись доведеться його залишити. У молодості, йдучи повз нього, ловила себе лише на думці, що я тут працюю. А зараз навіть кожен шматочок штукатурки, який відлетів з будівлі, помічаю, бо це мій дім», – згадує журналіст Микола Шот. «Марія Євгенівна Гонта була з тієї рідкісної породи акторок, які не працюють, вони служать в театрі. Завжди елегантна, витримана, вона жила сценою і не сходила з неї до останнього дня», – розповідає журналістка Наталя Колтун.
«Заслужена артистка України. Справжня зірка української сцени…
Вона ні на що не скаржилася, крім часу, який для усіх актрис світу – невблаганний.
Світла пам’ять чудовій українській актрисі, яка так і не дочекалася звання “народної”, хоча з позицій історії українського театру, вона була дійсно народною, як ніхто інший у цей суперечливий час», – пише журналіст Олег Вергеліс.
Редакція «Нашого ДНЯ» також щиро сумує з приводу великої втрати. Захоплюємося. Пам’ятаємо…

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares