Понад три десятки років тому відкрили музей історії Західноукраїнського національного університету

Понад три десятки років тому відкрили музей історії Західноукраїнського національного університету

Вагоме місце у виховному процесі Західноукраїнського національного університету належить музею історії, який своїми речовими і документальними матеріалами висвітлює минуле та основні етапи становлення закладу вищої освіти.

Датою його заснування вважається 23 березня 1982 року, коли було сформовано комісію для організації створення музею, яку очолив доцент І. В. Войчишин. Відтоді розпочалася робота зі збору матеріалів, спогадів колишніх студентів, працівників, відомих особистостей, причетних до відкриття навчального закладу на теренах Тернопільщини.

30 листопада 1987-го відбулося урочисте відкриття музею історії інституту та народного господарства краю, експозиція якого розмістилася у колишньому кабінеті ректора О. А. Устенка на другому поверсі навчального корпусу №3.

Упродовж 1982-1999 років музеєм завідувала старший викладач Теофілія Теофілівна Вількова, а з 1 вересня 1999-го велику допомогу надавала старший викладач Віра Богданівна Обухівська.

У 2004 році було проведено реорганізацію експозиції, в якій зібрано й виставлено понад 1000 експонатів, що ознайомлювали  відвідувачів з історією створення університету, а також із розвитком виробництва, станом промисловості Тернопілля, становленням місцевих кооперативних господарств, фабрик, банків тощо.

У травня 2005-го відкрили новий розділ експозиції: участь студентів і трудового колективу ТАНГу а революційних подіях 2004 року.

У вересні 2006-го проведено реекспозицію, після чого музей представлений трьома художньо оформленими експозиційними відділами, що хронологічно поділені на 15 розділів.

27 липня 2006 року музею історії Тернопільського державного економічного університету присвоєно звання «народний».

У 2008-у музей стає окремим структурним підрозділом, а в листопаді цього ж року його перейменовують у Музей історії Тернопільського національного економічного університету. З вересня музей очолює директор Віталій Михайлиця.

У серпні 2015 року в корпусі №1 відкрито повністю оновлений музей, обладнаний сучасними стендами та виставковими конструкціями. Тут представлені матеріали, ілюстровані великою кількістю світлин, підкріплені речовими пам’ятками та документами. Зокрема, висвітлено основні етапи становлення зво: від відділення до університету, а також досягнення у різних сферах діяльності навчального закладу за його понад 50-літню історію.

Значна увага приділяється збору експонатів, присвячених подіям Революції Гідності, війни на Сході України та участі в них студентів і випускників ЗУНУ.

Щорічно з експозицією музею, а водночас з історією закладу ознайомлюються сотні студентів І курсу, учні шкіл міста та області, учасники ювілейних зустрічей випускників університету, а також почесні гості та представники іноземних делегацій.

About The Author

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares