Садимо цибулю… восени

Садимо цибулю… восени

Досвідченим городникам добре відомо, що посадку цибулі можна здійснювати не тільки у весняний період, а й восени. Саджати спеціально призначені для підзимових посівів сорти цибулі в пізній осінній період можна, але головною умовою доцільності такого заходу є правильно визначені строки і дотримання технології.

Кращим часом, щоб посадити підзимову цибулю вважають період з кінця жовтня й до половини листопада, приблизно за місяць до настання стійкого похолодання. Досвідчені городники радять дотримуватися правила: якщо температурні показники протягом тижня трималися на рівні 4-5°С, то наступили оптимальні строки, щоб висаджувати сівок. Дуже важливо, щоб висаджена цибуля встигла до настання холодів опустити корені, але не можна допускати утворення паростків.

Переваги саджання цибулі восени в тому, що посадковий матеріал свіжий і не виникає проблем із його зберіганням взимку. З іншого боку – вже у травні ви отримаєте свіжу зелень, а врожай на півтора місяця раніше. Зібраний урожай озимої цибулі прекрасно витримує тривале зберігання без втрати якісних характеристик. Посаджена під зиму цибуля, практично не дає стрілок наступного року, а ще рослини не хворіють, адже достигають раніше.

Крім усього іншого, городники зможуть заощадити час на більш важливі весняні роботи, а також можуть собі дозволити виростити на грядах після збирання врожаю підзимової цибулі скоростиглі овочеві культури. Будь-які озимі сорти цибулі-сівка здатності сформувати якісний і високий урожай. Також такі сорти мають відмінну морозовитривалість, що досягає -15°C в умовах безсніжної зими, і 23-25°C при наявності достатнього сніжного покриву. Озимі сорти майже не стрілкуються, а також украй рідко вражаються рослинними паразитами або збудниками хвороб.

Технологія садіння

Гарні попередники для вирощування підзимової цибулі – зернові, крім вівса, кукурудза, буряк, гірчиця, рапс, фацелія, горох, квасоля, вика, томати, салат, огірки і капуста. Не можна вирощувати цибулю після таких культур, як боби, картопля, петрушка, селера, люцерна і червона конюшина. Багато городників культивують озиму цибулю безпосередньо після збору врожаю рапсу, квасолі, редиски, моркви або буряка. Варто пам’ятати, що вирощування цибулі або часнику на колишній ділянці можливе не раніше, ніж через чотири роки.

Технологія підзимової посадки сівка наступна:

  • для одержання ранньої зеленої продукції найкраще використовувати цибулинки, розмір яких перевищує 30 мм;
  • дрібний сівок-овсюжку варто висаджувати під зиму з метою одержання цибулин на ріпку та зберігання;
  • досвідчені городники рекомендують прогрівати посадковий матеріал протягом восьми годин при температурі 40°С;
  • ділянка для пізнього осіннього висаджування має бути представлена добре дренованими перегнійно-піщаними ґрунтами або перегнійним суглинком;
  • найкраще, якщо грядки для цибулі будуть розташовані на схилі південного або південно-західного напрямку, із захистом від рвучкого вітру;
  • ґрунт перед проведенням посадки потрібно завчасно перекопати із внесенням перегною в кількості 5-6 кг, калійної солі в розрахунку 10-15 г і 20-25 г суперфосфату на кожен квадратний метр;
  • гарний результат дає передпосадкове внесення в ґрунт деревного попелу з розрахунку 10 г на один квадратний метр;
  • на підготовлених грядках потрібно зробити борозни глибиною не більше 50-60 мм із відстанню 15-20 см;
  • висаджувати дрібний сівок доцільно з відстанню 50-70 мм, з наступним засипанням сухим ґрунтом;
  • напередодні холодної та безсніжної зими рекомендується поверх мульчі прикрити грядки плівковою.

У якості мульчі можна використовувати тирсу, торф, солому, сухе бадилля або звичайний ялиновий лапник.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *