У медиків швидкої Тернопільщини минула доба була «гаряча» – 340 викликів

У медиків швидкої Тернопільщини минула доба була «гаряча» – 340 викликів

1 березня медики швидкої Тернопільської області обслужили 340 викликів до пацієнтів, здійснили 120 госпіталізацій; з них у Тернополі обслужено 133 виклики швидкої допомоги, госпіталізовано 44 пацієнти. За минулу добу в службі швидкої краю зафіксовано 35 викликів до хворих з уже підтвердженим діагнозом ковід, госпіталізовано 32 ковідних пацієнти. З підозрою на ковід звернулося ще 14 пацієнтів, 8 госпіталізовано.

За 1 березня, порівняно з 28 лютим, побільшало викликів до пацієнтів з ознаками ковіду. Найбільше, як завжди, викликів до хронічних хворих та на різні критичні стани. Також побільшало викликів на  різні нещасні випадки, побутові травмування, до пацієнтів у стані алкогольної інтоксикації та на ДТП.

Так, бригада швидкої виїжджала на просп. Злуки в обласному центрі, на місце аварії. Унаслідок зіткнення «Опеля» та «Сітроена» постраждав 64-річний водій одного з них. Чоловік отримав закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, забійно-рвану рану потилиці й після наданої медичної допомоги був шпиталізований у лікарню швидкої допомоги.

Виїжджала швидка на ще одне ДТП в село Підгороднє. 72-річний водій авто «ВАЗ» не впорався з керуванням, з’їхав з моста й перевернувся. На щастя, травмування виявилися незначними. Із забоєм правого коліна та гострою реакцією на стрес  постраждалого, після наданої медичної допомоги, залишено на місці події, оскільки від госпіталізації він відмовився.

Об 11.02 бригада швидкої виїжджала на вул. Брюкнера в Тернополі до 91-річного пацієнта. Під час пожежі в квартирі літній чоловік кілька разів вдихнув димових газів від продуктів згорання. З отруєнням, унаслідок вдихання димових газів, потерпілого, після наданої медичної допомоги, шпиталізовано у другу міську лікарню.

О 20.42 бригада швидкої виїжджала до 6-місячної дитини. За  словами матері, хлопчик випадково упав з ліжка на підлогу обличчям. Свідомості дитина не втрачала, але була короткочасна носова кровотеча. Із забоєм носа, гематомою лобної ділянки голови маленького пацієнта, після наданої медичної допомоги, шпиталізовано в обласну дитячу лікарню.

Виїжджала швидка 1 березня й на побутове  травмування, що сталося на вул. Монастирського в Тернополі. 56-річний пацієнт скаржився на різану рану руки, що кривавила. За словами потерпілого, його рука випадково потрапила під гострий ніж, яким він нарізав слайси. Із різаними ранами 2-4 пальців правої руки пацієнта, після оперативно наданої медичної допомоги, доставлено у травмопункт.

1 березня було багато виїздів до пацієнтів у стані алкогольного сп’яніння. Так,  бригада швидкої виїжджала на вул. Чалдаєва в Тернополі, до 44-річного пацієнта, який лежав на вулиці у дворі. Самостійно піднятися і йти чоловік не міг, бо перебував у стані алкогольного сп’яніння. У стані гострої алкогольної інтоксикації пацієнта, після наданої медичної допомоги, доставлено у ТОМЦСНЗ, де він неодноразово лікувався.  

Схожий випадок мали медики швидкої й на вул. 15 Квітня. 36-річний чоловік лежав п’яний біля готелю. Ні самостійно встати, ні самостійно йти він не міг. Після наданої медичної допомоги пацієнта теж доставлено у ТОМЦСНЗ.

Михайло ДЖУС, генеральний директор Центру ЕМД Тернопільщини.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares