Відійшов у вічність відомий тернопільський журналіст Олег Грушковик

Відійшов у вічність відомий тернопільський журналіст Олег Грушковик

Дуже боляче, коли відходять за межу земного буття дорогі тобі люди. Таким для мене був Олег Грушковик. 

Надзвичайно талановитий, може, не завжди зручний, бо не лукавив ні з ким і ніколи. Був чесним насамперед перед собою – у житті і в журналістиці.

Олег писав матеріали на гострі публіцистичні теми. Про політику та економіку, про дії влади, у тому числі місцевої – відверто і без фальші, бо надто любив Тернопіль, де мешкав більшу частину свого життя. 

А ще Олег був тонким ліриком, де ранимість душі межує з жорсткою реальністю. Він писав прекрасні вірші. Друкував свою поезію у газеті «Свобода», а потім вже і у виданні «Наш ДЕНЬ». Коли говорили йому, що варто видати збірку, відповідав у властивій йому іронічній манері, мовляв, а треба? У газетах його поезію прочитають тисячі людей, а збірку – в ліпшому випадку – сотні.

Олег Грушковик народився 26 квітня 1956 року у Ланівцях, тепер Кременецького району. Закінчив факультет журналістики Львівського університету. Працював у редакціях районних газет Тернопільської і Рівненської областей.

Потім, буквально з перших днів створення – у газеті «Свобода»  (тодішнє «Відродження). Був завідувачем відділу, відповідальним секретарем, заступником головного редактора. 

З червня 2013 року ми разом з Олегом Михайловичем творили друковане та інтернет видання «Наш ДЕНЬ». Кажуть, незамінних людей нема, але я точно знаю, є люди на своєму місці. Неординарні, талановиті і дуже потрібні саме тут. 

Таким у «Нашому ДНІ» був Олег Грушковик. У дизайні газети, у написанні цікавих і популярних матеріалів для друкованої версії видання і для сайту. У спілкуванні в короткі вільні хвилини у гарячі вівторки, коли здавали газету до друку, але коли такою важливою була ділова і водночас підбадьорлива, доброзичлива атмосфера. 

Олег Грушковик був заслуженим журналістом України заслужено.  Хоча до нагород ставився без пафосу, особливо різних подяк та грамот місцевого розливу, коли папір знайшли, а от рамочки – вже ні. Цінував щирі слова від колег, від тисячної аудиторії своїх  читачів, друзів.

 11 вересня серце Олега Грушковика перестало битися. Раптово і несподівано. Ще у 12.37 він надіслав есемеску дружині Надії. А через якихось 20 хвилин нашого колеги не стало. 

 … В одній зі своїх публікацій у «Нашому ДНІ» Олег Грушковик написав: «…Наприклад, гріх збагачуватися завдяки обману чи шахраюванню. Не можна будувати своє щастя на чужому горі, а множити свої статки, доводячи до зубожіння інших. Ні за які гроші ніхто і ніколи не купить талант і визнання. Тільки бездушні можуть виставляти на продаж духовність. Хто думає по-іншому – глибоко помиляється…»

Вічна пам’ять тобі, Олеже! Дякую за багато років спільної, гарної, продуктивної праці разом. 

Весь колектив видання «Наш ДЕНЬ» щиро співчуває з приводу важкої втрати дружині Надії, мамі, синам, онукам, усім, хто знав, любив і шанував Олега Михайловича.  

Віримо, що десь там, у Вічності, Олег напише свою найактуальнішу статтю і свою найпрекраснішу поезію…

Зіна КУШНІРУК, редакторка видання «Наш ДЕНЬ». 

На фото з архіву «Нашого ДНЯ»: крайні зліва – Надійка та Олег Грушковики. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *