Завдяки слідчим Тернопільського УСБУ судитимуть «гауляйтера» з окупованої росіянами частини Запоріжжя

Завдяки слідчим Тернопільського УСБУ судитимуть «гауляйтера» з окупованої росіянами частини Запоріжжя

Служба безпеки України завершила розслідування у кримінальному провадженні стосовно чергового колаборанта, який перейшов на бік ворога та допомагав росіянам встановлювати окупаційний режим у Запорізькій області.

Про це повідомили у секторі взаємодії зі ЗМІ та громадськістю УСБУ в Тернопільській області.

Слідчі Тернопільського управління СБУ направили до суду обвинувальний акт щодо старости с. Гюнівка Василівського району Запоріжжя.

Після захоплення селища росіянами він добровільно погодився на   співпрацю з ворогом та обійняв посаду т. зв. «Гюновского сельского главы». Згодом, у вересні 2022 року, загарбники призначили його вже заступником голови Великобілозерської сільської військово-цивільної адміністрації росіян.

З лютого 2022 року зрадник виконував різноманітні організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції у незаконних органах влади, а також контролював виконання місцевими жителями рішень і законів окупантів.

Зокрема, він забезпечував діяльність окупаційної адміністрації, організовував та брав безпосередню участь у агітаційних та пропагандистських масових заходах, розселяв у будинки жителів села російських військових, а також схиляв місцевих мешканців до співпраці з ворогом.

Наразі СБУ завершила розслідування протиправної діяльності зрадника і направила до суду обвинувальний акт із доказами його вини. За порушення ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

Розслідування проводилося за процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури.

Обвинуваченого оголошено у розшук, оскільки він переховується від правосуддя на тимчасово непідконтрольній українській владі території. Також тривають комплексні заходи для його притягнення до фактичної відповідальності.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *