23 жовтня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

23 жовтня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

У цей день у світі відзначаються Міжнародний день снігового барса, День організаторів заходів, День народження плеєра iPod, День обізнаності про синдром раптової смерті при епілепсії, День обізнаності про синдром Кабукі.

В Україні – День працівників реклами, в США – День помічника юриста, День Бостонського кремового торта, День телеведучих ток-шоу, День “Ластівки вилітають з Сан-Хуан – Капістрано”, День консервування, День пітбуля, День “Шльопні докучливого колегу”, День кроксів, день змін, в Мексиці – День доктора, в Єгипті – День звільнення, в Бразилії – День льотчика, в Таїланді – День Чулалонгкорна, в Угорщині – День Республіки, День пам’яті угорського повстання.

Пам’ятні дати, річниці та події

23 жовтня 1814 року в Лондоні хірургом Джозефом Карп’ю була проведена перша в сучасній історії пластична операція – з відновлення форми носа. До речі, ринопластика – один з найдавніших напрямків пластичної медицини. Такі операції виконували ще до нашої ери, зокрема, в Індії. Там вже вміли відновлювати носи, вуха і губи, втрачені, або покалічені в бою або за вироком суду. Потім сліди розвитку пластичної хірургії відсутні до кінця 15 століття. В цей час сицилієць Антоні Бранка став використовувати тканину з руки для відновлення пошкоджених вух і губ. Але засновником сучасної пластичної хірургії вважається італієць Гаспар Тальякоцці.

У 1946 році в цей день відкрилося перше засідання Генеральної Асамблеї ООН.

У 1947 році вперше лауреатами Нобелівської премії стало подружжя. Вихідцям з Австрії американським біохімікам Герті і Карлу Корі “за відкриття каталітичного перетворення глікогену” була присуджена премія з фізіології і медицини.

У 1956 році в Угорщині почалося антирадянське повстання, більше відоме як Угорська революція. У радянських ЗМІ її називали угорським контрреволюційним заколотом. Революція була жорстоко придушена радянськими військами. Але подія стала однією з важливих в період холодної війни, яка продемонструвала, що СРСР готовий військовою силою утримувати комуністичні режими в країнах Варшавського договору.

Згідно зі статистикою, з 23 жовтня по 31 грудня 1956 року, під час революції, загинули 2652 угорських повстанці, 348 мирних жителів, було поранено 19 226 осіб. Більшість жертв становили робітники – 46,4%, військові і поліцейські – 16,3%, студенти – 7,4%, при цьому 44% були молодші 25 років. У Будапешті, в результаті вуличних боїв між радянськими військами і повстанцями, були повністю знищені 4 тисячі будинків і ще 40 тисяч пошкоджені.

У 1983 році 23 жовтня терористи-смертники атакували штаби американського і французького миротворчих контингентів в Лівані, загинули майже 300 миротворців.

У 2000 році китайські археологи виявили музей музичних інструментів, який був створений 2 тисячі років тому, в епоху династії Хань.

У 2000 році вчені університету Пенсільванії виявили найдавніші бактерії, яким, за їхніми оцінками, близько 250 мільйонів років. 

Також в 2000 році президент США Білл Клінтон підписав указ про виділення 58 млрд доларів на встановлення національного стандарту вживання алкоголю за кермом. Згідно з документом, в крові водія може міститися не більше 0,08% алкоголю.

Яке нині церковне свято

Православна церква 23 жовтня вшановує пам’ять двох святих мучеників – брата і сестри Євлампія і Євлампії. Інші назви свята: “Євлампій”, “Євлампій-світильник”, “Зимовказівник”. 

Що не можна робити

Не можна їсти жирну їжу, приймати алкоголь. 

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

дме східний або північний вітер – чекайте похолодання; 

немає морозу – зими ще 4 тижні не буде. 

Іменини

Іменини у Амвросія, Андрія, Євлампія, Федора і Василя, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *