31 серпня – «Кінське свято»: чим ще цікавий нинішній день

31 серпня – «Кінське свято»: чим ще цікавий нинішній день

31 серпня – день пам’яті святих мучеників Флора і Лавра. Вони були рідними братами, які жили у Візантії в II столітті, а потім переселилися до Іллірії (пізніше Югославія). Працювали вони каменетесами, тому правитель Іллірії відправив братів до сусідньої області, щоб вони допомогли звести язичницький храм. Брати були християнами, а тому всі гроші, зароблені на будівництві, віддавали бідним, а самі постійно молилися.

Якось син місцевого жреця підійшов подивитися на будівництво і шматок каменю пошкодив йому око. Брати запевнили розгніваного батька, що син його отримає зцілення. Взяли вони юнака до себе, розповіли про Христа, молилися біля нього і око видужало. Коли жрець побачив таке чудо, то також увірував. Коли ж будівництво було завершено, християни міста розбили ідолів і поставили в східній частині храму хрест.

Дізнавшись про це, правитель засудив братів, колишнього жерця та ще 300 інших людей на смерть через спалення.

У народі цей день називали “Кінське свято”, адже 31 серпня вшановували коней. Потрібно було їх годувати смаколиками і дати відпочити. Також намагалися коней окропити свяченою водою, щоб менше хворіли, змогли пережити довгу зиму.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 31 серпня:

1422 рік – Генріх VI стає королем Англії у віці 9 місяців;

1898 рік – офіційно відкривають Київський політехнічний інститут;

1907 рік – створюють Антанту;

1919 рік – у ніч проти 31 серпня Київ визволяють від більшовиків об’єднаними силами УГА та Дієвої армії УНР;

1987 рік – відбувається реліз відомого альбому Майкла Джексона під назвою ”Bad”;

1995 рік – на навколоземну орбіту запускають перший український науково-дослідний супутник Січ-1;

2002 рік – відбувається політ першого автожиру незалежної України КП-01;

2015 рік – після голосування за зміни до Конституції, внесені президентом України, під Верховною Радою починаються сутички між протестувальниками й правоохоронцями, понад 140 осіб зазнають поранень.

Цього дня народилися:

1881 рік – український військовий діяч, генерал-хорунжий Армії УНР, командир Окремої кінної дивізії УНР, організатор УВВ Іван Омелянович-Павленко;

1974 рік – український тенісист, експерша ракетка країни Андрій Медведєв;

1975 рік – офіцер Служби безпеки України, учасник російсько-української війни, Герой України Руслан Лужевський.

Який день в Україні і світі

31 серпня в Україні і світі святкують Всесвітній день блогу (блогера). Свято було започатковане 2005 року. Дату обрали зовсім не випадково, адже векторна ілюстрація цього дня у форматі eps8 виглядає як слово “blog”. Першими блогерами стали люди, які познайомилися з Інтернетом і усвідомили його цінність наприкінці 1980-х років. Одним із них був журналіст-фрілансер Джастін Голл, який тоді був студентом коледжу в місті Свортмор, що в Пенсильванії. В січні 1994 року він відкрив особисту сторінку на Links.net, де ділився короткими постами з посиланнями на улюблені сайти.

День визнання франшизи. Свято є популярним в США і було створене для підвищення обізнаності покупців про придбання продукції в магазинах франшиз та стимулювання бізнесу. Вперше дату відсвяткували 2011 року.

Міжнародний день поінформованості про передозування. Подія відбувається, починаючи від 2001 року. Представники міжнародних організацій, які займаються підтримкою наркозалежних, створили окремий день, щоб привернути увагу суспільства до актуальності проблеми, адже щороку від передозування гинуть тисячі людей.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *