5 листопада: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

5 листопада: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

У цей день у світі відзначаються Всесвітній день обізнаності про проблему цунамі, Міжнародний день менеджерів-волонтерів.

У США – День комерційного телемовлення, День подяки пончику, День банківського переказу, День рудих, День китайської їжі на винос, День пір’яної ручки, День “Любіть свого адвоката”, День пороху, День американського футболу, у Великобританії – День Гая Фокса, ніч багать, в Казахстані – День зовнішньої розвідки, в Бразилії – День португальської мови, в Панамі – День незалежності Колона, на Філіппінах – День революції, День Негроса, в Перу – День Пуно, в Малайзії – День народження Султана Перака, в Індії – свято “Говардхан Пуджа”, у Вірменії – день розвідувальних військ.

Пам’ятні дати, річниці та події

У цей день в 1935 році була випущена настільна гра “Монополія”.

5 листопада 1935 року в Києві відкрився Регулярний тролейбусний рух.

У 1963 році були відкриті станції Київського метрополітену “Політехнічний інститут” і “Завод “Більшовик”, зараз “Шулявська”.

У 1964 році в Чернігові відкрився Регулярний тролейбусний рух.

У 1965 році були відкриті станції Київського метрополітену “Гідропарк”, “Лівобережна” і “Дарниця”, а також електродепо “Дарниця”.

У 1971 році були відкриті станції Київського метрополітену “Святошино” (нині “Святошин”), “Нивки” і “Жовтнева” (зараз “Берестейська”).

Яке нині церковне свято

Православна церква 5 листопада вшановує пам’ять апостола Якова. Інші назви свята: “Яків”, “Яків праведний”, “Яків Гужник”, “Гужники”. 

Що не можна робити

Будьте обережніше – день нещасливий. Не займайтеся чужими проблемами, присвятіть час собі. Не тримайте зла на інших, вибачте їх і покайтеся самі. Якщо ви не фахівець в якійсь області, не беріться за цю роботу. Не варто нічого планувати – все може піти прахом. 

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

град – до 25 листопада зима в двері постукає; 

випало багато снігу, і він не тане – зима буде теплою; 

дощ – до родючого року. 

Іменини

Іменини у Якова, Миколи, Володимира, Олександра, Омеляна, Гната, Максима, Єлисея, Івана та Петра, передає УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares