8 листопада: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

8 листопада: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

У цей день у світі відзначаються Міжнародний день піаніста, Всесвітній день без Wi-Fi, Всесвітній день усиновлення, Всесвітній день сиріт, Всесвітній день рентгенографії, Всесвітній день відповідального туризму, Міжнародний тиждень науки і світу, Міжнародний день радіології, День солідарності з інтерсекс-людьми, Всесвітній день містобудування або Всесвітній день урбанізму.

У США – День державності штату Монтана, День STEAM-освіти, День коктейлю “Харві Волбенгер”, День підбурювання і каламбурів, День Барака Обами в штаті Алабама, День батька як вчителя, День капучіно, День достатньої кількості часу, День дурня, в Болівії – День черепів, на Кайманових островах – День пам’яті, у Киргизстані – День пам’яті жертв політичних репресій, у Китаї – День журналіста, в Азербайджані – День працівників Бакинського метрополітену, у Казахстані – День статистика, в Мікронезії – День конституції Понпеї, у Канаді – День ветеранів-аборигенів, в Тувалу – День народження спадкоємця престолу.

Пам’ятні дати, річниці та події

У 1602 році в Оксфорді була заснована Бодліанська бібліотека.

У 1888 році під час циклону судно “Vaitarna”, що йшло під прапором Британської Індії, пропало поблизу узбережжя Гуджарату. Загинули 746 осіб.

У 1893 році в американському штаті Колорадо жінки отримали право брати участь у виборах.

У 1895 році німецький фізик Вільгельм Конрад Рентген, професор і ректор вюрцбурзького університету (Баварія), експериментуючи в університетській лабораторії, несподівано відкрив “всепроникні” промені, які в усьому світі слідом за ним тепер називають “Х-променями”, або рентгенівськими. Рентгеном були зроблені перші знімки за допомогою випромінювання. Відкриття вченого сильно вплинуло на розвиток науки.

Експерименти і дослідження з використанням рентгенівських променів допомогли отримати нові відомості про будову речовини, які разом з іншими відкриттями того часу змусили переглянути цілий ряд положень класичної фізики. Через короткий проміжок часу рентгенівські трубки знайшли застосування в медицині і різних областях техніки. За це епохальне відкриття, що поклало початок атомно-ядерній науці, Рентгену в 1901 році була присуджена перша в історії Нобелівська премія з фізики.

Яке нині церковне свято

Православна церква 8 листопада вшановує пам’ять великомученика Димитрія Солунського. Інші назви свята: “Дмитрів день”, “Великі Осенини”. 

Що не можна робити

У цей день не можна їсти перший млинець – він призначений для покійних. Не навантажуйтеся сильно фізично. Також не беріть в борг і не давайте в борг. 

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

вранці іній – взимку буде дуже багато снігу; 

багато снігу – на Великдень він не розтане; 

холодно і йде сніг – весна пізно прийде; 

відлига – буде тепло і взимку, і навесні.

Іменини

Іменини у Афанасія, Дмитра, Марка, Василя та Антона, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares