Готуємо сад до зими

Готуємо сад до зими

Загартовування дерев

Необхідно знати, що коренева система садових дерев здатна витримувати температуру до -15-16°С, карликові ж дерева в саду мають межу, яка вища на 2-3 градуси. Звісно, під шаром снігу таких температур практично не буває, але якщо сад переживає морозну зиму без снігу, то можливі серйозні неприємності.

Якщо коренева система плодового дерева ушкоджена морозом, це не значить, що дерево відразу ж загине. Воно може розпуститися з першим теплом і навіть розквітнути, але відставання в розвитку буде помітним. Зазвичай, уже влітку такі дерева гинуть.

У цьому випадку, якщо ви вчасно помітили відставання в розвитку, травми дерева, його хворобу, варто швиденько допомогти рослині врятуватися, інакше її можна втратити назавжди. Повернути життя і здоров’я в стовбур дерева допоможуть спеціальні стимулятори, які необхідно використовувати під час поливу. Це «Кореневин», «Гетероауксин» і «Циркон» – препарати для відновлення кореневої системи.

Процес загартовування кореневої системи дерев дуже важливий, тому що багато дерев узимку можуть пропасти через морози, особливо, якщо зима видалася люта і безсніжна.

Загартовування проводять дуже простим методом, яке під силу навіть недосвідченому дачнику. Вам необхідно лише зняти шар ґрунту біля штамба дерева, не більше 3-5 см, і зберігати в сухому і прохолодному (але що не промерзає) місці до настання перших морозів. У цьому випадку важливо загартувати холодом оголені корені дерева, але не проґавити сильні морози, інакше можна нашкодити. З настанням перших морозів, земля повертається на своє місце.

Завдяки подібному процесу, коренева система потроху звикне до сильних холодів і буде реагувати на них більш нейтрально, переживаючи навіть зими без снігу.

Загартовування необхідно проводити в тому випадку, якщо ви хочете вберегти від зимових холодів яблуні та груші. Інші ж види плодових дерев не так сильно реагують на морози.

Підготовку саду до зими проводять і за допомогою мульчування кісточкових або яблунь, які щеплені на напівкарликову підщепу. Мульчування ґрунту проводиться будь-яким сухим сипучим матеріалом, що є на дачі. Найбільш правильно проводити мульчування ближче до середини або кінця листопада.

Не варто забувати про чищення й побілку дерев перед зимовими холодами.

Щоб гризуни боялися

Підготовка плодових дерев до зими включає ще один етап – захист від гризунів, які можуть зіпсувати молоді дерева взимку.

Найпростіше – обмотати стовбури дерева старими колготками, лапником або крафт-папером. Якщо ж є можливість витратити трохи грошей для більш якісного захисту плодових дерев від гризунів, рекомендуємо обв’язку листяних дерев на зиму (дерев плодового саду) толем, руберойдом, очеретяними матами або спеціальними пластиковими решітками, які якісно обмежують доступ гризунів до плодових дерев.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *