Критерії вибору тепловізора для полювання

Критерії вибору тепловізора для полювання

Тепловізор – це пристрій, який дозволяє фіксувати температуру та її підвищення. В основі приладу лежить спеціальна матриця, яка реєструє різницю температур навколишнього повітря і шуканого об’єкта. В окуляр приладу можна побачити смужки різного кольору. Кожен колір відповідає за певну температуру. Обираючи тепловізор для полювання, орієнтуються на дальність його роботи, і розмір жертви. Зараз замість громіздких пристроїв з’явилися невеликі приціли, що дозволяють на великій відстані побачити та розпізнати ціль.

Параметри, що впливають на вибір тепловізора

Варто визначитися з роздільною здатністю матриці. Чим більше пікселів, тим чіткіше зображення, яке отримає мисливець в окулярі. Відповідно, прилади з великою роздільною здатністю можуть працювати на пристойних відстанях.

Що варто враховувати, обираючи тепловізор:

  • Розмір об’єктива. Чим більше розмір об’єктива, тим вища його розподільча здатність, а також збільшення. У пристроях з маленьким об’єктивом кута дальності може не вистачати, що не дозволить вчасно виявити ціль.
  • Варто звертати увагу на сучасні пристрої, що дозволяють розпізнавати жертву незалежно від наявності диму або туману. У досить важких умовах, професійний тепловізор легко визначить цілі, навіть на великій відстані.
  • Час автономної роботи. Саме вона показує, скільки пристрій зможе працювати без підзарядки. Варто віддавати перевагу пристроям, які дозволяють працювати понад 5 годин.

При виборі тепловізора орієнтуйтеся на те, як будете його використовувати. Мисливці зі стажем віддають перевагу тепловізійним прицілам, а при виборі орієнтуються на дальність виявлення і розпізнавання цілі. Щоб тримати ціль у полі зору прицілу в момент пострілу, потрібна виразна картинка. За якість та плавність зображення відповідає матриця та частота кадрів. Обирайте приціл з розподільною здатністю не менше 320 × 240 пікселів, та частотою кадрів 25Гц і вище. Одним з таких є прилад Pulsar Axion XM30F https://grand-pulsar.com.ua/teplovizor-pulsar-axion-xm30f який має розподільчу здатність 320×240, та може працювати більше 5 годин.

Різновиди тепловізійних приладів

Тепловізійний приціл – дороге задоволення. Для зменшення витрат використовують тепловізійні насадки. Їх використовують як приціл і як звичайний окуляр для пошуку поранених тварин. Коштують вони дешевше.

Найпопулярнішим вважається тепловізійний монокуляр Pulsar Helion 2 XP50 PRO https://grand-pulsar.com.ua/teplovizor-pulsar-helion-2-xp50-pro. Це один із найкращих варіантів, якщо потрібен тепловізор не тільки для полювання, але й для подорожей та спостережень за дикою природою. Може не лише фіксувати температуру, але й робити фото, знімати відео. Тепловізійні біноклі обирають єгері та мисливські інспектори. Їх використовують для підрахунку кількості тварин у мисливських господарствах та заповідниках, для боротьби з браконьєрами.

Звертайте увагу на додаткові функції, такі як лазерний далекомір. Це незамінна функція, якщо обираєте тепловізійний приціл, а компас або GPS, якщо хочете купити монокуляр. Головні критерії вибору – це частота кадрів та роздільна здатність матриці.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *