Митрополит Епіфаній: «Господи! Пом’яни душі усіх безвинно загиблих від Голодомору та інших репресій…» (Молитва)

Митрополит Епіфаній: «Господи! Пом’яни душі усіх безвинно загиблих від Голодомору та інших репресій…» (Молитва)

Виповнилося вже століття від початку першого з цілого ряду організованих більшовиками, свідомо спланованих Голодоморів в Україні. Але досі нам болять не дати – щемить серце та несправедливість, ненависть, брехня, безкарні вбивства, злочини проти людяності, сплановане масове винищення нашого народу безбожницькою комуністично-більшовицькою владою. 

Майже три десятиліття український народ потерпав від навмисно спланованих Голодоморів та від їх наслідків, а потім ще кілька десятиліть – від брехні, мовчання і залякування за свідчення правди про ті злочини. Ми з жахом читаємо «по краплинах» зібрані спогади від старожилів і старшого покоління. Вони не любили про це говорити та воліли би не згадувати ті жахіття, бо важко знайти щось страшніше за муки від насильницької голодної смерті – при доброму врожаї, при родючому чорноземі, для працьовитих українців-селян. 

То був не голод, то був спланований голодомор, і не один, а щонайменше три. То був геноцид у широкому розумінні цього слова, винищення нашого народу. А спустошені Голодомором села, як ви знаєте, потім заселялися переселенцями з сусідньої країни. Так вони тоді «ламали» наш волелюбний народ і закріпляли своє володарювання на таким чином «опанованих» землях. З того ж Кремля і сьогодні продовжують віддавати накази, які чи не щодня вбивають наших братів і сестер на Сході України… 

Голодомор назавжди лишиться у нашій національній пам’яті. Його наслідки всі ми відчуватимемо ще довго, бо навіть ті, хто пережив ту біду, мали серйозні психологічні й духовні рани, непоправний біль від втрати найрідніших – батьків, дітей – а це не могло не вплинути на світосприйняття, поведінку, характери. 

Сьогодні, в цей чорний день календаря, молімося за всіх жертв Голодоморів, щоби їхні душі були з Богом, Який є Світлом для світу: 

«Господи! Пом’яни душі усіх безвинно загиблих від Голодомору та інших репресій, закатованих та вбитих братів і сестер наших. Подаруй вічний спокій в Твоїх світлих оселях тим, хто пройшов через страшні душевні муки, спостерігаючи за стражданнями власних дітей. Упокой, Боже, всіх жертв Голодомору і репресій в оселях з праведними. Прийми, Боже, як мучеництво їхній біль і сльози. Святими молитвами загиблих та пам’яттю про них очисти, Господи, нас сьогодні від усілякої байдужості і жорстокосердя, ненависті та нетерпимості. І нехай, Боже, милістю Твоєю подібна біда на нашій землі ніколи не повториться знову. Амінь».

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares