Назавжди 21: Тернопільщина прощається з лейтенантом Тарасом Ленем

Назавжди 21: Тернопільщина прощається з лейтенантом Тарасом Ленем

Ангелами в небо йдуть кращі сини України. Тільки чому ж так рано? 

Тарас Лень назавжди залишився 21-річним. Такий юний, красивий, розумний, талановитий, позитивний… Офіцер, він був гордістю батьків, цвітом української нації. У хлопця було стільки чудових планів і мрій. Все перекреслила проклята війна. 

Тарас навчався в Коропецькому військовому ліцеї, потім – в  Національній академії МВС України. Після закінчення академії минулого року потрапив на службу в 10-у окрему гірсько-штурмову бригаду. 

Молодий лейтенант, командир 2 гірсько-штурмового взводу, 3 гірсько-штурмової роти військової частини А3715 Тарас Лень разом з побратимами брав участь у запеклих боях з російськими окупантами у Київській області. Його підрозділ одним з перших виїхав тоді у зону бойових дій. На жаль, 11 березня Тарас зник безвісти під час авіанальоту противника в районі населеного пункту Варівськ Київської області. Тіло юного Героя виявили аж у вересні. Для рідних згасла остання, тоненька ниточка надії. 

22 вересня Тарас повернеться до рідного дому, у Романове Село тепер Байковецької громади, щоб знайти вічний спочинок на рідній землі. 19 липня Тарасові мало виповнитися 22 роки. Але він назавжди залишився 21-однорічним.  

 У Байковецькій громаді оголосили дводенну жалобу. 

«Знову важка втрата. Стало відомо про загибель ще одного юного Героя, – Тараса Леня. Молодий боєць став на захист України у перші дні після повномасштабного вторгнення російських військ. Про його долю тривалий час не було відомо – юнака вважали безвісти зниклим. На жаль, підтвердилося найгірше. Виявилося, що Тарас Лень загинув ще у березні в запеклих боях з окупантами у Київській області.

Господь забирає найкращих… Важко дібрати слова аби поспівчувати рідним. Плаче уся громада. Лише добрий і найсвітліший спогад про юного Героя залишиться у нашій пам`яті. Вічна слава Тарасу, який пожертвував власним життям, щоб у нас було завтра», – щирі слова спічуття висловили у Байковецькій громаді.  

Рідні, друзі, колишні однокласники, вчителі, знайомі не можуть повірити, що їхнього Тараса уже нема.

«Він зник безвісти 11 березня, на шістнадцятий день від початку вторгнення. Хто б міг подумати, що це був день його загибелі. 

Лень Тарас 19.07.2000 – учень нашої школи, сміливий і талановитий військовий, який у 2021 році перебував у гарячій точці під Луганськом, неймовірний друг, перспективний і життєрадісний хлопець, в якого усе життя БУЛО попереду. 

Наприкінці відпустки, перед початком вторгнення, його терміново викликали на позиції. Прикріплені фото стали останньою згадкою про Тараса живого. Я була впевнена, що він повернеться, так і сказала, що ми не прощаємось, обов’язково побачимось.

Почалась війна, і ще кілька разів він виходив на зв‘язок по телефону, жартуючи, що жарять москалів як шкварків.

…11 березня Тарас зник, розчинився в повітрі на пів року. А вже за кілька днів нам усім доведеться зустрітись знову, шкода, що востаннє. Ти назавжди в нашому серці, Тарасе, наш Герою. Любимо і будемо любити. Твої друзі», – написала присвяту другу Юля Ізюмська (Тернопільська ЗОШ № 11).

«Боже, де ти?.. Загинув наш Тарасик!.. Сльози не дають писати більше.  Боже, Боже! А як же Козацькі забави?! А як же зустріч випускників?! А як же? (Алла Луценко, завучка Тернопільської 11-ї школи). 

 «Сумна і страшна звістка знову облетіла Романове Село. Лень Тарас Івановмч, який вважався безвісті пропавшим, загинув у боях з російським агресором у березні 2022 року на Київщині. Батьки до останньої хвилини 

сподівались побачити сина живим… Та, на жаль, дива не сталося. Прикро і боляче, що такі сильні і мужні юнаки гинуть у розквіті сил. Тарас мріяв стати військовим. Мрія здійснилася. Та не знав юнак, що цю мрію перекреслить війна. 

21 рік… Попереду було все життя… Важко знайти слова втіхи, неможливо загоїти в серці рідних болючу рану втрати. Цей невимовний біль, цю непоправну втрату ніколи не можна ні пробачити, ні забути! – співчуття батькам та всій родині висловила Марія Лопух, колишня директорка Романовоселівської ЗОШ.  

22 вересня, у четвер, у Романовому Селі Байковецька громада зустріне свого полеглого Героя Тараса Леня. Панахида за Тарасом відправлятиметься 22 вересня о 19 год. Похорон відбудеться у п`ятницю, 23 вересня, об 11 годині.

Вічна пам’ять Герою! Нехай у небесній обителі буде легко і світло твоїй юній душі, хлопчику! 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *