Поради тернополянам: як закрити банківську картку, щоб не влізти в борги

Поради тернополянам: як закрити банківську картку, щоб не влізти в борги

У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб пояснюють: якщо просто відкласти картку і забути про неї – можна через деякий час про це пошкодувати.

Кошти, доступ до яких ви отримуєте за допомогою картки, знаходяться на рахунку. Навіть якщо там порожньо, а термін дії картки минув, рахунок «прив’язаний» до картки й продовжує існувати. За обслуговування незакритого рахунку банк може нараховувати комісію, причому цілком законним шляхом, яка буде або автоматично списана з картки за наявності грошей на рахунку, або обліковуватиметься як борг перед банком. Умови про це зазвичай прописані в договорі, пише «Судово-юридична газета».

Плата за обслуговування рахунку може з’явитися, якщо: ви зберігаєте на рахунку менше встановленої суми (або ви зняли всі кошти); витрачаєте менше певної суми на місяць (або ви перестали користуватися карткою); закінчився пільговий термін обслуговування. Виплачувати її доведеться з відсотками. Причому для дебетової картки відсотки можуть бути навіть більшими, ніж для кредитної. Якщо про борг стане відомо через кілька років, сума буде значною.

Збільшити витрати також можуть додаткові послуги. Наприклад, плата за смс-інформування, відкладені комісії за будь-які послуги тощо. Щоб уникнути зайвих витрат, треба просто закрити рахунок.

Дійте за таким алгоритмом: вимкніть всі платні послуги. Це врятує від зайвих витрат до моменту закриття рахунку, що займає певний час. Якщо є заборгованість за рахунком, погасіть її. Подайте в банк заяву про закриття рахунку. В деяких банках про своє рішення можна повідомити онлайн. А подекуди потрібно прийти у відділення. Це краще уточнити заздалегідь.

Якщо звертаєтесь у відділення банку, а термін дії вашої картки ще не закінчився, здайте її, щоб не було претензій у майбутньому, адже формально це власність фінустанови.

Коли рахунок закриють, візьміть в банку відповідну довідку, в якій буде вказано, що у закладу немає до вас фінансових претензій. Документ знадобиться, якщо через можливі помилки борги раптово почнуть виникати вже після закриття рахунку.

Якщо до рахунку прив’язано декілька карт, рахунок закривати не потрібно. Але картку, якою ви більше не користуєтесь, краще заблокувати. Так ви усунете ризик шахрайства і доступу до вашого рахунку.Слід пам’ятати: якщо термін дії картки закінчився, це ще не означає, що рахунок закривається автоматично. Вся інформація про ваші права та обов’язки міститься в договорі, який підписуєте.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares