Сьогодні – Вознесіння Господнє

Сьогодні – Вознесіння Господнє

Вознесіння входить до дванадцяти найбільших церковних свят.

25 травня 2023 року Церква святкує Вознесіння Господнє, одне з дванадцяти свят, які присвячені ключовим подіям євангельської історії.

Вознесіння Господнє відзначається на сороковий день після Воскресіння Христового, тому свято завжди припадає на четвер.

Цього дня згадуємо події, що відбулися через сорок днів після того, як Ісус Христос був розіп’ятий на хресті і воскрес. Після Воскресіння Спаситель неодноразово з’являвся Своїм учням, зміцнюючи їхню віру і готуючи до зішестя Святого Духа на них – до П’ятдесятниці. У день Вознесіння Господь зібрав апостолів у Віфанії, на Єлеонській горі. Христос благословив їх і – як був, у плоті – вознісся на небо.

Христос був піднесений на небо Своєю божественною силою. Хмара, що приховала Його від очей апостольських, була не засобом перенесення, а почестю Божества, як і слава Бога у вигляді хмари наповняла скинію. «І покрила хмара скинію зібрання, і слава Господня наповнила скинію» (Вих. 40, 34). Місце Його після Вознесіння – місце «вище за всі небеса».

Після Свого Воскресіння Ісус Христос кілька разів з’являвся апостолам і проповідував Царство Боже. Це було не видіння, це був живий Учитель, з плоті і крові. Свідчення того, що Спаситель дійсно воскрес із мертвих і тим самим переміг смерть. Явлення Христа були свого роду підготовкою до дня П’ятдесятниці, коли Дух Святий зійшов на них, щоб вони могли проповідувати Воскреслого Христа всьому світу.

Вознесіння Христове зміцнює нашу надію. Той факт, що Христос людську природу возніс на небо, дарує нам надію, що й ми там будемо. Крім цього, Сам Христос говорив: «І коли піду й приготую вам місце, прийду знову й візьму вас до Себе, щоб і ви були там, де Я» (Ін. 14, 3).

Головною справою для нас має бути те, щоб у той останній день показати праведному Судді й засвідчити перед Ним, що Його Вознесіння дійсно стало для нас зміцненням віри, утвердженням надії і зігріванням любові. Якщо так буде, тоді ми почуємо з вуст Божественного Спасителя: «Прийдіть… наслідуйте Царство, уготоване вам від створення світу» (Мф. 25, 34).

Святий Іоан Золотоуст у своїй проповіді на Вознесіння Господнє казав: «Сьогодні людський рід повністю примирений з Богом. Зникла давня боротьба й ворожнеча. Ми, що були недостойні жити на землі, – вознесені на небо. Сьогодні стаємо наступниками небесного царства, ми, що не варті й земного, – виходимо на небо і успадковуємо престол Царя і Господа. А людська природа, перед якою херувим боронив рай, піднесена тепер понад усякого херувима».

Віряни проводять цей день у молитвах.

Бажано згадати покійних рідних та поставити за них свічку.

Наші предки казали, що у цей день не слід розкидати сміття та плювати на землю. За повір’ями, можна «влучити» у Христа, який під виглядом жебраків ходить стежками.

Важкою фізичною працею та городніми роботами також займатися не рекомендували.

На Вознесіння немає жодних обмежень у їжі чи якогось особливого посту – дозволено їсти будь-які страви.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *