Тернополян запрошують на виставку в обласному краєзнавчому музеї «Полк Азов – янголи Маріуполя»

Тернополян запрошують на виставку в обласному краєзнавчому музеї «Полк Азов – янголи Маріуполя»

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку «Полк Азов – янголи Маріуполя». Тернопіль став десятим містом, де експонують фотовиставку зі світлинами та розповідають історії мужності та незламності азовців.

Виставку організувала Віра Литвиненко – мати загиблого бійця Владислава з позивним «Вектор». Жінка взяла собі за мету якомога більше розказати про Героїв, які стали на захист Маріуполя у 2022 році.

Батальйон «Азов» створений 5 травня 2014 року у м. Бердянськ як батальйон патрульної служби міліції особливого призначення на підставі рішення Міністерства внутрішніх справ України.

Маріуполь опинився під загрозою оточення вже на початку березня 2022 року – всього через тиждень після повномасштабного вторгнення. Керування обороною міста взяв на себе окремий загін спеціального призначення «Азов». Росіяни отримали шалений спротив професійних бійців. Азовці допомагали мирним мешканцям – ділилися з ними їжею, медикаментами, водою.

Маріупольський металургійний комбінат «Азовсталь» став осередком спротиву української армії у відповідь на російську збройну агресію. Масштабна будівля заводу перетворилася на захисну фортецю, яка стала символом нескореності українських воїнів.

Упродовж 82 днів бійці гарнізону «Маріуполь» (азовці, морпіхи, прикордонники, поліцейські, тероборонівці) тримали оборону міста у повному оточенні. Героїчні захисники стримали великі сили росіян і дали змогу українській армії перегрупуватися та дочекатися отримання більшої кількості зброї.

На початку травня стартувала евакуація цивільних з бомбосховищ «Азовсталі». Захисники Маріуполя отримали наказ зберегти життя особового складу. 16-20 травня українські військові припинили оборону, знищивши залишки зброї. Маріуполь опинився під повним контролем окупантів, а українські захисники – у російському полоні.

Ворог хотів знищити «Азов» в Маріуполі, але зараз полк виріс в бригаду. З ветеранів і добровольців створена Третя окрема штурмова бригада. Тепер «Азов» – це не тисяча бійців, а десятки тисяч. Вони навчаються і нищать ворога на всіх найскладніших ділянках фронту, виборюючи нам Перемогу.

«Запрошуємо усіх до перегляду виставки пам’ятних інформаційних постерів «Полк Азов – Янголи Маріуполя», присвяченої героїчному подвигу бійців окремого загону спеціального призначення Національної гвардії України полку «Азов», яка діятиме у ТОКМ до кінця лютого 2024 року», – йдеться у повідомленні обласного краєзнавчого музею.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *