У США відбудеться виставка українського художника, уродженця Тернопільщини, Івана Марчука

У США відбудеться виставка українського художника, уродженця Тернопільщини, Івана Марчука

Український художник уперше за 18 років везе до Нью-Йорка персональну виставку «Ivan Marchuk: Paintings», яка відкриється 4 квітня в Українському інституті Америки, повідомляє «Газета по-українськи» з посиланням на ArtsLooker.

На ретроспективній виставці за океаном глядачі зможуть побачити роботи різних періодів видатного майстра. Дивовижні роботи художника запропонують його шанувальникам глибокі філософські міркування над його життєвими пошуками, найбільш ранніх спогадів, що повторюються мріями і пророчими видіннями.

Підкресливши високу увагу до деталей і високоточної майстерності, авторські роботи Марчука виконані в складній оригінальній техніці, яка створена із сотень переплетених тонких ліній або ниток, що посилює ілюзорний ефект видимої глибини, яскравих емалеподібних поверхонь і багатих градацій світла. На початку своєї кар’єри він назвав цю манеру малювання “пльонтанізм”. Неологізм, походить з українського слова “плести”.

Іван Марчук у 1989 році змушений був емігрувати за кордон. Тривалий час жив у Австралії, Канаді та США, у 2001 році після теракту 11 вересня у Нью-Йорку повернувся до України.

Виставки Марчука завжди мають шалену популярність, зокрема останню його ретроспективу пейзажів у Національному музеї “Київська картинна галерея”, яка тривали 3 тижні відвідало понад 15 тисяч осіб, що стало рекордом для музею за останні роки.


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *