«Україна ніколи не стане перемогою для росії» – Джо Байден

«Україна ніколи не стане перемогою для росії» – Джо Байден

Два різних світи… Так можна сказати про виступи 21 лютого бункерного путіна на федеральних зборах у москві та президента США Джо Байдена у Польщі. Промова президента США була щирою та цікавою, тому Байден переграв путіна.

Послання путіна було дуже відсталим. Як зазначив кандидат політичних наук, експерт з питань Центральної та Східної Європи Іван Преображенський, виступ бункерного – це орієнтир росії на найближчі кілька років. Промова –  відстале послання у минуле для аудиторії, якій потрібне минуле.

Протягом тижня російська пропаганда надувала щоки, обіцяючи, що у виступі буде щось таке, від чого здригнеться ледь не весь світ. А обернулося все великим ніщо. путін сплітав про «неонацистів в Україні», «не ми почали війну», «Захід перший почав», про «англосаксиів» під популярне «кхе-кхе». Все це чули вже не вперше. росіяни мали схавати цей маразм. І схавали…

І ніде не подівся ядерний шантаж, не дивлячись на суворі попередження США, Китаю та Індії. путін оголосив про призупинення участі росії у договорі START. Тому градус ядерного шантажу зростатиме, бо це, власне, єдине, що залишилося у бункерного. Але світ стоїть на сторожі. І використати російському диктатору ядерну зброю таки не дозволять. 

Щоб там не казав путін, світові ЗМІ не обговорюватимуть активно його промову, оскільки Байдену вдалося переграти очільника кремля. Як зазначають політексперти, президент США зламав плани бункерного «царя».

«Якщо Україна припинить боротися – вона зникне з мапи»

Спершу Джо Байден прибув з візитом до України, опісля відвідав Польщу.

Варшава зустрічала 21 лютого Джо Байдена українськими та американськими прапорами, проукраїнськими мітингами та білбордами із закликами надати Україні винищувачі F-16.

Як передає ТСН, всі чекали від виступу президента Байдена чогось потужного й особливого. Так і вийшло. Після промови польського президента  Анджея Дуди, що Україна має виграти у цій війні проти реваншистської росії, на сцену в центрі Варшави, у саду Королівського замку, під пісню Freedom («Свобода») натхненно й навіть пританцьовуючи вийшов Джо Байден. Саме гасло «свобода» стало головним у його промові.

«Україна ніколи не стане перемогою для росії. Ніколи!» – заявив Байден. І підкреслив: ще рік тому, на початку повномасштабної кровопролитної війни, багато хто очікував падіння Києва. Однак Київ тримається міцно, гордо, а найголовніше – вільно.

Як наголосив Байден, США не збираються руйнувати росію: «США та Європа ніколи не загрожували росії, як путін сказав сьогодні, ця війна – трагедія, а не необхідність. Це було сигналом Байдена до росіян. Водночас, зазначив глава Білого дому, США та весь західний світ не збираються закривати очі на воєнні злочини росіян в Україні. За його словами, світ зрозумів, що апетити агресора задовольнити неможливо, їм треба протистояти. На кону наразі – свобода. Свобода всіх демократій проти диктатур.

У своєму зверненні Байден підкреслив важливість перемоги демократії й для наступних поколінь. І не лише для українців, а й для американців та інших країн у світі. Адже рішення прийняті сьогодні та впродовж наступних років матимуть вплив на десятиліття вперед.

Очільник Білого дому наголосив, що «для людей, які живуть у вільній країні, нема кращого слова ніж свобода, нема іншої мети ніж свобода». І в Америці про це добре знають, адже вона побудована на цьому. Тож він закликав разом виступати за світло, а не за темряву, за свободу, а не за полон, а також попросив благословення Бога народу та війську Польщі, героям України і всім, хто захищає свободу по всьому світу.

Джо Байден акцентував: росіяни використовували ґвалтування як зброю війни, вони нищили, руйнували, вбивали цивільних і сподівалися, що їм таким чином вдасться захопити Україну. Однак відповідь народу була надзвичайною.

Минув рік, а Україна й далі вільна: від Херсона до Харкова українці борються, відвойовують території. На багатьох територіях, які окупували російські загарбники вже знову майорять синьо-жовті прапори.

«Жорстокість ніколи не придушить волю вільних, Україна ніколи не буде перемогою Росії», – констатував Байден. І додав: путін може зупинити цю війну, якщо захоче. Водночас, якщо Україна припинить боротися – вона зникне з мапи.

Джо Байден під час виступу у Варшаві згадав втрати України, біженців, яких прийняла Польща, солідарність 50 країн світу.

Захід остаточно зробив ставку на повну й нищівну поразку росії в її геноцидній війні проти України. Крапку в цьому поставив виступ американського президента.

Після своєї потужної промови Джо Байден зробив зворушливі фотографії в оточенні дітей із прапорами України, США та Польщі.   

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *