Як отримати роботу у 2022 році

З початку війни, трудовий ринок суттєво скоротився. За різними статистиками, не працює від третини до двох третин підприємств. Удар відчули всі – від висококваліфікованих фахівців, до працівників, які зазвичай розраховували на нижчі посад у сфері обслуговування.

Актуальним для українців стало питання додаткового заробітку, такого як в PM casino. А також пошук нової роботи замість втраченої.  Де у 2022 році шукати роботу так, щоб її знайти – розповідаємо у статті.  

Пошук має бути активним

Навіть якщо ви рідкісний спеціаліст високооплачуваної професії – забудьте про те, що це вас хтось має знайти. Трудовий ринок зараз знаходиться у глибокій ямі. 

Ще в 2021-му можна було вивісити своє резюме на сайті Work чи Robota – і чекати на дзвінки. Сьогодні ж маємо брати своє працевлаштування у власні руки. Не розраховуйте, що роботодавець буде шукати вас сам. Чим більше зусиль прикладете особисто ви – тим більше шансів на працевлаштування.

Тому, першим кроком може стати збір даних про компанії у вашій галузі, куди ви хотіли б влаштуватися. Обов’язково перевірте, чи продовжують вони працювати під час війни. Після чого:

  • Пошукайте, чи не мають вони вакансій на оптимальну для вас посаду. Відповісти на таку вакансію – найпростіший крок.
  • Якщо вакансій немає – це не проблема. Знайдіть на сайті компанії сторінку, присвячену рекрутингу. Зазвичай, там вказані контакти спеціаліста HR-відділу. Спробуйте зателефонувати чи написати листа, прикріпивши своє резюме.
  • Якщо це велика компанія – її HR-департмент буде представлений на LinkedIn. Варто додати рекрутера до своїх контактів та запитати щодо вакансій. Якщо вас цікавить невелика фірма – у соцмережах можна знайти її керівництво та звернутися напряму.
  • Пишучи незнайомій людині щодо працевлаштування, зберігайте ввічливість. Варто навіть вибачитеся, що турбуєте з такого приводу в соцмережах. Не всі приймають заявки на спілкування від незнайомців. У той же час – не втрачайте шанс зв’язатися і запитати щодо роботи. Навіть якщо ви не отримаєте її зараз – вашу наполегливість запам’ятають. 

Де знайти актуальну роботу

Біржа праці навіть до війни пропонувала в основному вакансії продавчинь та спеціалістів держпідприємств. Тож не варто розраховувати на неї зараз, коли попит на вакансії збільшився в рази.

В той же час,збільшилася кількість неформальних каналів пошуку роботи:

  • Work, Rabota, hh – зараз вони пропонують менше вакансій. Проте оминати їх цілком – недоречно.
  • Канали в телеграмі. Відкрилося багато нових каналів, в яких збирають вакансії для українців. Є канали відділеної роботи, фулл-тайм та парт-тайм, а також зайнятості за кордоном.
  • Соцмережі. Якщо ви читаєте у Facebook та Instagram тематичні сторінки з професійної тематики – реклама буде пропонувати вам подібні дописи. Включаючи вакансії за цією темою. Перевірено автором статті.
  • Сарафанне радіо. І, звичайно, розкажіть всім знайомим, що шукаєте роботу. Можливо, комусь потрібне саме спеціаліст вашого профілю.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *