20 років вкрали росіяни в українців

20 років вкрали росіяни в українців

Через розв’язану російською федерацією війну Україна майже повернулася на рівень бідності 2001 року і втратила 20 років.

Про це сказала завідувачка відділу Інституту демографії та соцдосліджень ім. Птухи Людмила Черенько, повідомило Українське радіо.

67% українців опинилися цього року за межею бідності, констатує Інститут.

Найвищі показники бідності у селах та у молодих родинах із дітьми.

“Ми майже повернулися на рівень 2001 року, ми втратили 20 років через війну”, – сказала демографиня.

“У 2001 році за критерієм того, хто споживає нижче за прожитковий мінімум у фактичних цінах було 69% населення, а у 2021 році – 39%, тобто був певний прогрес. І хоча були серйозні коливання, але ми підійшли до великої війни з дуже гарними показниками і рівня життя, і бідності”, – сказала Людмила Черенько.

“COVID-19 і повʼязані з ним карантинні обмеження нас не вибили й перед початком війни ми перебували у гарній динаміці. Можливо, саме тому війна нас не вибила критично”, – зазначила науковець.

За умов народження другої дитини ризики бідності молодої сім’ї зростають в 1,5-2 рази, сказала демограф.

“Це повʼязано з моделлю низьковартісної робочої сили, яку ми обрали ще на початку 90-х років і з якою існуємо. Хоча у 2017 році почались серйозні кроки з підвищення мінімальної заробітної плати, щоб хоч трошки порушити цю практику. Бо ми дійшли до ситуації, коли працювати було просто економічно невигідно”, – пояснила Людмила Черенько.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *