На Тернопільщині платникам повернули 157 млн грн ПДВ

У січні-березні 2019 року на Тернопільщині 97 суб’єктів господарювання заявили бюджетне відшкодування з податку на додану вартість на розрахунковий рахунок на суму 144 млн гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року, це на 66 млн грн більше. Про це повідомив начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат.

«Станом на початок квітня цього року платникам з держбюджету грошовими коштами на розрахунковий рахунок повернули 157 млн грн податку на додану вартість», – розповів очільник фіскального обласного відомства. У січні-березні минулого року сума відшкодування склала 78 млн грн, тобто цьогоріч компенсували вдвічі більше.

«Вважаю, що відшкодування податку на додану вартість здійснюється прозоро, адже електронна система не дозволяє здійснювати будь-які втручання чи махінації», – констатував Ігор Комендат.

Серед чинників, що сприяють відшкодуванню ПДВ, – запровадження  єдиного реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування. До того ж сервісні податкові новації створюють процес нарахування, сплати цього платежу та повернення бюджетних коштів суб’єктам господарювання максимально прозорим і комфортним. «Зі свого боку фіскальна служба реально захищає інтереси легального бізнесу, протидіючи формуванню схемного кредиту, завдяки чому створюються рівні конкурентні умови для бізнесових структур», – деталізував начальник ДФС в області.

За результатами проведених перевірок фахівці фіскальної служби області впродовж першого кварталу цього року упередили бюджетне відшкодування ПДВ на 900 тис. гривень.

Залишок невідшкодованого на розрахунковий рахунок ПДВ складає 102 млн гривень на початок квітня. Зокрема, 86 млн грн перебувають на стадії перевірок та процедурі бюджетного відшкодування згідно з вимогами Податкового кодексу України і відповідних нормативних документів та 16 млн грн – в стадії судового та адміністративного розгляду.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares