У Шумській райлікарні відкрили кабінет лапароскопічної хірургії

У Шумській райлікарні відкрили кабінет лапароскопічної хірургії

Один із пріоритетних напрямків в умовах реалізації медичної реформи – це конкурентоздатність надання медичних послуг особливо на районному рівні, де лікувальні заклади завжди були під загрозою закриття. Про це зазначив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна під час відкриття кабінету лапароскопічної хірургії у Шумській центральній районній лікарні.
«Жодна районна лікарня в області не закриється, допоки надаватиме якісні медичні послуги. Відтепер тут проводяться перші лапароскопічні операції, що свідчить про вдосконалення роботи даної лікарні», – наголосив очільник області.
Лапароскопічна хірургічна стійка безоплатно надійшла у хірургічне відділення завдяки співпраці райдержадміністрації, районної ради та керівництва лікарні спільно з Тернопільським відділенням Міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО, а також товариствами Червоного Хреста Німеччини і Польщі. Вартість медичного обладнання, завод-виробник якого є Карл-Шторц (Німеччина), становить 45 тис. євро. Його використання дає можливість значно скоротити час проведення операції та післяопераційну реабілітацію.
У перспективі Шумська районна лікарня має стати медичним закладом інтенсивного лікування першого рівня у складі Кременецького госпітального округу.
Водночас, очільник області вже вкотре порушив проблематику заборгованості із виплати заробітної плати, сформованої внаслідок нераціонального розподілу й використання вільних залишків коштів загального фонду місцевих бюджетів органами місцевого самоврядування.
«Ми поставили собі за мету – допомогти в усуненні цієї заборгованості. Тож спільно з райдержадміністрацією та районною радою домовилися, що на ліквідацію 4,5 мільйонів гривень заборгованості із заробітної плати в Шумській районній лікарні, держава додатково спрямовує три мільйони», – зазначив Степан Барна.

Довідка
Лапароскопія – це новий метод в хірургії, який дозволяє проводити оперативне втручання на внутрішніх органах через невеликі отвори по 0,5-1,5 см. Такий метод дає можливість якісніше провести операцію з мінімальним ушкодженням тканин, завдяки чому пацієнт швидше одужує має змогу виписатися зі стаціонару вже на наступну добу.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *