3 квітня – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, що не можна робити

3 квітня – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, що не можна робити

Цього дня в світі відзначають День народження мобільного телефону, Всесвітній день вечірки, День народження кавомолки, День придумування хороших прикмет, Міжнародний день битви подушками, День народження штрих-коду, Міжнародний день повсті, Міжнародний день ходіння по вогню, День повільного мистецтва.

В Естонії – День дурня, у США – День американського цирку, День партитури фільму, День бирки, День «Pony Express», День «Відчутної карми», День твідової тканини, День відмови від нудної роботи, День пошуку веселки, День шоколадного мусу, День рибних паличок і заварного крему, День «Зроби сам», у Киргизстані – День бухгалтерів і аудиторів, у Гвінеї – День проголошення Другої республіки.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 3 квітня вшановує пам’ять святителя Кирила Катанського (Сицилійського), єпископа. У народі день назвали «Катаніка» – остання можливість покататися на санках. Інші назви свята – «Кирило», «День Кирила Качальника», «Качальник», «Колодязниця».

Що не можна робити

Не забувайте – триває Великий піст, тому є заборони на поведінку та їжу.

Пам’ятні дати 3 квітня, річниці та події

У 1502 році почалася четверта експедиція Христофора Колумба.

У 1829 році англієць Джеймс Каррінгтон отримав патент на машину, що перемелює кавові зерна.

У 1860 році в США запрацювала трансконтинентальна поштова служба. Кур’єри верхи на конях перевозили по 75 кілограмів листів на відстань до 3 тисяч кілометрів за 10 діб.

У 1879 році Софія була проголошена столицею Болгарії.

У 1910 році вперше була підкорена найвища вершина Північної Америки Мак-Кінлі (нині Деналі, 6193 м) на Алясці.

У 1911 році були підбиті підсумки перепису населення у Великій Британії. За десять років населення країни збільшилося на 9,1% і склало 45 216 665 жителів.

У 1928 році рукопис «Аліса в Країні чудес», англійського математика, поета і прозаїка Чарльза Лютвіджа Доджсона під псевдонімом Льюїс Керролл, видана у 1865 році, була продана американському покупцеві за 15 400 фунтів стерлінгів (на той час – 75 260 доларів).

У 1933 році радянський хірург Юрій Юрійович Вороний провів у Херсоні першу в світі операцію з пересадки нирки.

У 1948 році президент США Гаррі Трумен затвердив План Маршалла. СРСР від участі у проекті відмовився.

У 1954 році радянський розвідник Володимир Петров став перебіжчиком до Австралії, видавши всю резидентуру.

У 1967 році відбулася прем’єра фільму «Кавказька полонянка, або нові пригоди Шурика».

У 1968 році відбулася прем’єра фільму Стенлі Кубрика «Космічна одіссея 2001 року». Згодом фільм був визнаний найкращим в історії світового кіно у жанрі кінофантастики.

3 квітня 1973 року – День народження мобільного телефону. Того дня інженер компанії Motorola Мартін Купер здійснив перший дзвінок по мобільному телефону Motorola Dyna TAC 8000х своєму знайомому в конкуруючу компанію Bell Laboratories.

3 квітня прийнято вважати днем народження штрихового коду – штрих-коду) – одного з найбільш передових і корисних винаходів 20 століття, що поклало початок автоматизації процесу обліку й відпуску товарів, а значить, поліпшило і прискорило процес обслуговування покупця. Саме цього дня у 1973 році компанія IBM офіційно представила свою розробку UPC – один із найпоширеніших лінійних символік штрихового коду. Відтоді ця дата і вважається Днем народження штрих-коду, а його батьками прийнято вважати Бернарда Сілвера і Норманна Джозефа Вудленда.

У 1987 році в будівлі штаб-квартири Всесвітньої організації охорони здоров’я було запроваджено заборону на куріння, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *